kutatás

Kutatunk... Milyen legyen a tanár?

rp küldte be 2013. 12. 05 időpontban

Négy szlovákiai magyar középiskola közel 100 diákja válaszolt arra a kérdésre, hogy szerintük milyen is legyen a tanár. A kérdés a következőképpen hangzott:

"Legfontosabb, hogy a tanár ...................... legyen.

Mindenki három tulajdonságot írhatott. A válaszok (a kérdőívünk többi kérdésével együtt) még feldolgozás alatt állnak, úgyhogy ez a mostani szófelhő, ami a válaszokból született, csak amolyan helyzetjelentés. Azért már most is érdekes. Bár igazából akkor lesz az, ha emellé odakerülnek a szülők és maguk a tanárok válaszai is, akik szintén válaszoltak ugyanerre a kérdésre. Erről majd a következő bejegyzésben... :)

Álljon (lebegjen) akkor itt az említett szófelhőőő!!!  

Kutatunk!

rp küldte be 2013. 09. 13 időpontban

Hol? Magunkban, a környezetünkben, a társadalomban. Hol precízen, tudományos módszerekkel, keresve az összefüggéseket, hol csak úgy, egy régi tárgy után a fiókban vagy épp szekrényben. Kutatunk régi vagy új érzések, gondolatok, emlékek után is. Sőt, magunk után is. Olykor.   

Kutatunk a TANDEM-ben is. Fiók, gondolatok, érzések… olykor... Most tudományos módszerekkel. Hogy pontosabban lássuk, mit és hogyan csináljunk, hogy valóban azt oldjuk, amit szükséges. Azért is, hogy tudatosítsunk vagy épp felhívjuk a figyelmet arra, hogy valami ilyen vagy olyan, dolog van vele.

Két kutatást indítunk szeptemberben.

Az egyikben arra vagyunk kíváncsiak, hogy a személyiségfejlesztés hogyan, milyen módon van jelen a középiskolai osztálytermekben. Egyáltalán ki mit ért ez alatt, és mi mindenre kerül fel ez a címke? Mit gondolnak erről tanárok, diákok, szülők?

Kutatunk!

mk küldte be 2011. 11. 29 időpontban

“A flow akkor következik be, amikor testünk, intellektusunk, érzelmeink és szellemünk természetes módon összehangolódik, és egy bizonyos tudatállapot övezetébe tart minket. Amikor ilyen, meditációhoz közeli tudatállapotban dolgozunk, nagyobb az energiánk, a koncentráló képességünk és hatóképességünk, mint amikor megszokott módon dolgozunk valamin. A flow segít, hogy örömet találjunk a legtöbb rutintevékenységben, például az ismétlődő gyakorlásban vagy készségeink fejlesztésében.” – írja a Wikipédia arról, hogy mi a flow élmény.

Egyébként pedig ezt a kifejezést már egészen köznyelvi módon is használjuk az olyan tevékenységekre, amelyekbe különleges lelkesedéssel veszünk részt és úgy érezzük, töltekezést jelentenek.

Feliratkozás a következőre: kutatás