Nastavenie na rast: Leadership program Teach for Slovakia

 Az élet játék - élménykonferencia nem csak pedagógusoknak 2021

Erik Tomásch
Erik Tomásch

Growth mindset je viera, že ľudia a ich schopnosti sa dajú rozvíjať chcením a silou vôle. Tento workshop je o tom, čo je Growth Mindset a ako ho rozvíjať. Pozrieme sa tiež na odvrátenú stranu - Fixed mindset - a naučíme Vás mať nový prístup k veciam okolo Vás, no hlavne vo Vašej práci. Pomocou cvičení a aktivít priamo na mieste nájdeme motiváciu, prípadne iný pohľad na svet.

Erik Tomásch po absolvovaní nemeckého bilingválneho gymnázia v Poprade študoval ekonómiu (makroekonómiu a ekonometriu) na Technische Universität a Freie Universität v Berlíne. Počas bakalárskeho štúdia bol držiteľom štipendia od nemeckej výmennej organizácie DAAD. Popri štúdiu absolvoval stáž v German Institute For Economic Research a pracoval ako tútor na Humboldt Universität.

Po ôsmich rokoch v zahraničí ho to stále ťahalo sa domov. Vnímal, že na Slovensku je veľa vecí ešte len v začiatkoch a dá sa vo viacerých aspektoch krajine pomôcť. Hľadal ponuku, ktorá by ho oslovila. Tou ponukou sa stal práve leadership program Teach for Slovakia. Erik je absolventom druhého ročníka (Kohorta 2015).

Erik sa po dokončení programu (2 roky) rozhodol v organizácii Teach for Slovakia ostať. Chcel pokračovať v téme vzdelávania a prehĺbiť svoje znalosti o problematike tak, že spozná aj iné školské prostredia. Stal sa mentorom.

Erik aktuálne pôsobí v Teach for Slovakia ako manažér ambasádorského programu, resp. manažér programu absolventov Teach for Slovakia, ktorí už majú tento 2-ročný program za sebou.

Létszámkorlát: nincs

Weboldal: https://teachforslovakia.sk/

T4S

Az élet játék - élménykonferencia (nem csak) pedagógusoknak 2021 - részletes program